Антиправителствен протест и в Дупница

Граждани излизат с челници и свещи пред Съдебната палата, символично ще осветят пътя към връщането на закона и справедливостта в България
Този път дупничани няма да бъдат на историческите Барикади, а пред сградата на съда, за да подчертаят, че „без съдебна реформа и освобождаване на прокуратурата и МВР от мутрите никои избори няма да доведат до промяна“. Снимка: КАМЕРТОН (архив)

 

И в Дупница гражданите ще поискат оставката на „Борисов 3“ и на главния прокурор Иван Гешев. Антиправителственият протест е организиран от музиканта и художник Николай Табаков и ще се проведе на 14 юли от 18.30 часа пред Съдебната палата в Дупница. Протестиращите ще бъдат със свещи и челници. Идеята е по този начин символично да осветят пътя към връщането на закона и справедливостта в България. „Излизаме със свещи и челници, за да потърсим почтените следователи, полицаи, прокурори и съдии и да им дадем кураж да надигнат най-после глави и глас. Търсим ги, защото не на народа е работа да реформира съдебната система. Гражданите можем и трябва да окажем натиск над мутрите, за да дадем пространство и сила на доблестните в системата. Търсим ги, защото знаем, че са там. Елате пред Районен съд - Дупница, за да осветим заедно пътя към връщането на закона и справедливостта“, пише в поканата за събитието.

 

Дупнишкият протест ще се проведе пред Съдебната палата, тъй като според организаторите „се засилват опитите за заглушаване на истината, че гражданските протести настояват не само за оставка на правителството, но и за оставка на главния прокурор Иван Гешев, както и за провеждане на тотална реформа в съдебната система, МВР и прокуратурата“.