Четирима дупничани в първата петица по преференциален вот в област Кюстендил

Това са д-р Александър Паризов (ГЕРБ), д-р Иван Ибришимов (БСП), Даниел Александров (ГЕРБ) и Първан Дангов (БСП). Най-много преференции обаче има Михаела Крумова, а известността на естрадната певица Кристина Димитрова от ВМРО не й донесе много успех и тя остана сред кандидатите с най-ниска лична подкрепа

 

Кандидат-депутатката и председател на Общинския съвет в Кюстендил Михаела Крумова, която е и първа в листата на ГЕРБ-СДС, получи най-много преференциални гласове в Кюстендилска област - 2911. Останалите претенденти за Народното събрание в първата петица по лична подкрепа са дупничани. Това са д-р Александър Паризов (ГЕРБ) с 1951 гласа, д-р Иван Ибришимов (БСП) с 1802, Даниел Александров (ГЕРБ) с 1636 и Първан Дангов (БСП) с 1587. Христо Терзийски, водач на листата на ГЕРБ, има 1418 преференции.

 

Дупнишките кандидат-депутати от третата политическа сила според вота на избирателите от 4 април, „Има такъв народ“, Николай Златарски и Спас Ильов имат съответно по 934 и 572 гласа. Общинският съветник и кандидат-депутат от „Изправи се! Мутри вън!“ Вергил Кацов е предпочетен от 441 избиратели, Николай Табаков от Демократична България е посочен преференциално в бюлетината от 602 души, а таекуондистът и председател на ВМРО – Дупница Христо Михалчев от листата на същата партия е спечелил 204 гласа.

 

Известността на естрадната певица Кристина Димитрова, втора в листата на ВМРО, не й донесе много успех на изборите и тя е сред кандидатите с най-малко преференции – 50. Само от 38 души е подкрепен и бизнесменът от Дупница Илия Златанов, станал популярен от журналистическото разследване „Осемте джуджета“. Той се кандидатира за народен представител от партия „Ние, гражданите“ на ген. Валери Григоров.

 

Вижте по-долу как се разпределя преференциалния вот за всички кандидати от листите на първите осем партии според изборните резултати:

 

 

ГЕРБ:

  1. Михаела Крумова – трета в листата с 2911
  2. Д-р Александър Паризов – шести в листата – 1951
  3. Даниел Александров- втори в листата – 1636
  4. Христо Терзийски – първи в листата – 1418
  5. Анелия Знаменова Любенова-Мандалска – пета в листата - 837
  6. Станислав Тенев – осми в листата – 672
  7. Мишел Виячева – седма в листата – 437
  8. Люба Стаменкова Пашова-Христова – четвърта в листата – 421

 

БСП:

  1. Иван Ибришимов – трети в листата – 1802
  2. Първан Дангов – осми в листата – 1587
  3. Бойко Клечков – втори в листата – 1054
  4. Елеонора Христова – четвърта в листата – 743
  5. Румен Георгиев – първи в листата – 567
  6. Лидия Манова – пета в листата – 163
  7. Йордан Тодоров – седми в листата – 144
  8. Александър Анин – шести в листата – 92

 

ПП "Има такъв народ":

  1. Виктория Василева – първа в листата – 966
  2. Николай Златарски – трети в листата – 934
  3. Спас Ильов – седми в листата – 572
  4. Димитър Джоргов – шести в листата – 432
  5. Десислава Димитрова Илиева-Чивийска – пета в листата – 375
  6. Антон Адамова – втори в листата – 298
  7. Огнян Иванов – четвърти в листата – 160

 

Изправи се! Мутри вън!:

  1. Галина Иванова Таваличка-Георгиева – първа в листата – 632
  2. Вергил Кацов – втори в листата – 441
  3. Валентин Миладинов – осми в листата – 97
  4. Благовест Заркин – трети в листата – 93
  5. Марио Грахльов – четвърти в листата – 66
  6. Ивайло Велинов – седми в листата – 61
  7. Любомир Стойков – пети в листата – 60
  8. Ангел Ангелов – шести в листата – 59
 

Демократична България – Обединение:

  1. Николай Табаков – първи в листата – 602
  2. Стоян Туповичарски – втори в листата – 239
  3. Иван Пипонов – пети в листата – 133
  4. Иво Ников – трети в листата – 113
  5. Димитър Нешев – шетвърти в листата - 75

 

ВМРО – БНД:

  1. Георги Петров – първи в листата – 691
  2. Васил Маргин – трети в листата – 235
  3. Христо Михалчев – четвърти в листата – 204
  4. Маргарита Колева – осма в листата – 124
  5. Кристина Димитрова – втора в листата – 50
  6. Оля Архипова – шеста в листата – 47
  7. Бойко Врански – пети в листата – 41
  8. Вержиния Харалампиева – 28

 

Воля и НФСБ:

  1. Райчо Цветин – трети в листата – 383
  2. Трифон Маринов – шести в листата – 283
  3. Емил Динев – пети в листата – 139
  4. Калоян Петров – първи в листата – 121
  5. Петър Петров – седми в листата – 91
  6. Емилия Йорданова – четвърта в листата – 71
  7. Гергана Васева – осма в листата – 31
  8. Румен Димитров – втори в листата – 23

 

БНО (партията на Васил Божков):

  1. Ина Методиева – първа в листата – 220
  2. Борислав Кьосев – втори в листата – 98
  3. Людмил Георгиев – четвърти в листата - 74
  4. Данаил Андонов - трети в листата – 51