10 ученици получиха днес стипендиите си от Община Дупница

Церемонията се е провела в кметския кабинет
Снимка: Община Дупница

 

Кметът Методи Чимев връчи днес стипендиите на талантливите деца, избрани от общинска комисия в рамките на последната оценителна сесия. Церемонията се е провела в кметския кабинет. Финансов стимул за постиженията си получиха 10 ученици. „Вие сте гордост за Дупница и пример, че трудът се отплаща“, обърнал се е към тях Методи Чимев и им е пожелал успешна нова учебна година.

 

Ето кои са отличените деца:  

 

Йордан Кирилов Стоилов (наука и техника) -

I-во място на Олимпиада по география и икономика, областен кръг – 2019 г.

II- ро място на Олимпиадата по английски език, областен кръг – 2020 г.

 

Катрин Димитрова Младенова (изкуство и култура)

III-то място на Международен фестивал „Abanico” – 2019 г.

III-то място на Международен фестивал на изкуствата „Кръстопът на музите“ – 2019 г.

 

Рая Красимирова Соколова (спорт)

I-во място на Международен турнир по художествена гимнастика „Диамантите на София“ – 2019 г

I-во място на  Международен  турнир „Купа Кракра“ – 2019 г.

 

Митко Иванов Джоржев (спорт)

II- ро място на Европейско първенство по таекуондо олимпийски категории – 2019 г.,

I-во място на Международен турнир „Sofia Open” – 2020 г.

 

Баян Илонов Илиев (наука и техника)

I-во място на Пролетен кръг на седми международен турнир „Математика без граници“ – 2020 г.

II-ро място на Есенен кръг на седми международен турнир „Математика без граници“ – 2019 г.

 

Николет Асенова Костова (спорт)

II-ро място на Европейско клубно първенство по таекуондо – 2019 г.

III-то място на Мулти Европейски игри по таекуондо – 2019 г.

 

Калин Кирилов Ранов (наука и техника)

I-во място на Олимпиада по английски език областен кръг – 2020 г.

I-во място на Олимпиада по история и цивилизация областен кръг – 2020 г.

 

Кристиян Георгиев Тодоров (наука и техника)

I-во място на Първодекемврийски турнир по математика – 2019 г.

I-во място на Национално финално състезание по математика на Сдружение на българските начални учители – 2019 г.

 

Калия Радославова Палакарска (спорт)

I-во място на Международен турнир по художествена гимнастика „Кюстендилско лято“ – 2019 г.

I-во място на Международен турнир по художествена гимнастика „Кракра къп“ – Перник – 2019 г.

 

Рая Даниел Орманкова (спорт)

I-во място на Международен турнир по художествена гимнастика „Диамантите на София“ – 2019 г.

I-во място на Международен турнир по художествена гимнастика „Кралицата на Аида“ – 2019 г.