40% е избирателната активност в община Дупница към 17.30 часа
03.11.2019, 18:11
Близо 2000 по-малко са гласувалите до този час на балотажа в сравнение с първия тур на изборите
40, 03% е избирателната активност в община Дупница към 17.30 часа, съобщиха от Общинската избирателна комисия. Гласували са едва 16 246 избиратели от общо 40 589 имащи право на глас по официалните избирателни списъци.
За сравнение, на първия тур на местните избори до същия час бяха гласували близо 2000 души повече – 18 201, или 44, 84% от избирателите.
Както вече съобщихме, на фона на общата ниска избирателна активност пред секциите, където гласуват ромите, в ОУ „Неофит Рилски“ и в Механото, се извиват опашки. В Общинската избирателна комисия и в прокуратурата са постъпили от предизборните щабове пет жалби за купуване на гласове. Според председателя на ОИК – Дупница Мария Чомакова изборният ден протича нормално и спокойно.
